Wystawa malarstwa „Król i uczniowie”

13
Lut. 2015
Piątek

Restauracja „Pod 5 Aniołami” oraz Szkoła Rysunku i Malarstwa Piotra Króla zaprasza na wystawę pt.”Król i uczniowie”

Piotr Król

Urodził się w 1973 roku. W latach 1993-1999 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi , gdzie z wynikiem bardzo dobrym obronił dyplom z zakresu malarstwa, rysunku i drzeworytu.
W 1999 r został laureatem Konkursu im.Władysława Strzemińskiego, w którym otrzymał Medal Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych za cykl drzeworytów.

W 2006 r zwyciężył w międzynarodowym konkursie malarstwa -„Artysta i jego dzieło” – organizowanym przez „Contemporary Painting”

W 2007 r został stypendystą szkoły fresku w Treglio prowadzonej przez jednego z najwybitniejszych włoskich malarzy Vica Calabro.

Swoje prace wystawiał na licznych wystawach w kraju i za granicą .
Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych m.in. w Szwecji, Szwajcarii, Argentynie, Włoszech, Meksyku, USA, Niemczech oraz oczywiście w Polsce.

W latach 2005 – 2010 pracował jako wykładowca w kilku szkołach policealnych osiągając w prowadzonych przez siebie grupach rewelacyjny, wahający się między 94 a 100 % wynik zdawalności na egzaminie zawodowym.
Wśród jego wychowanków są obecni uczniowie King Edwards’s School w Wielkiej Brytanii oraz Instytutu Le Rosey w Szwajcarii oraz studenci : Metropolitan University BA(Hons) Interactive Arts w Manchesterze (Wielka Brytania), Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Grafiki i Malarstwa), Wydziału Wzornictwa na Politechnice Łódzkiej.

Piotr Król prowadzi swoja szkołę od 6 lat. Wśród jego wychowanków są obecni uczniowie King Edwards’s School w Wielkiej Brytanii oraz Instytutu Le Rosey w Szwajcarii oraz studenci : Metropolitan University BA(Hons) Interactive Arts w Manchesterze (Wielka Brytania), Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Grafiki i Malarstwa), Wydziału Wzornictwa na Politechnice Łódzkiej. Jego uczniowie odnoszą liczne sukcesy na konkursach zagranicznych. Prezentowana wystawa jest plonem pracy ostatniego roku w Szkole
Rysunku i malarstwa Piotra Króla

Link do strony

Start godzina 19:00