Wystawa fotografii Łukasza Klimczaka

08
Gru. 2015
Wtorek

UCIECZKI ŚWIATŁOCZUŁE

Łukasz Klimczak, fotograf, grafik, autor kilku wystaw fotograficznych i materiałów zdjęciowych do ogólnopolskich magazynów.
Podróżuje. Samochodem, pieszo, konno. Czasami do miejsc uczęszczanych, czasami do miejsc, których ludzie unikają. Przypatruje się zwykłym sytuacjom, a uwieczniając je na matrycy aparatu nadaje im nowe, uniwersalne znaczenie. Choć najlepiej czuje się jako reporter to najmocniej przemawiają jego pojedyncze obrazy – puste, nieokreślone, harmonijne…

Ucieczki światłoczułe to cykl fotografii, które zabierają nas do wykrojonego wycinka rzeczywistości i pozwalają uciec zarówno od świata poza kadrem jak i świata poza ramą zdjęcia. Wykonane w różnych miejscach w Europie wydają się jednocześnie uniwersalne jak i odrealnione.

  1. Kawa w cieniu. Vashlovani, Gruzja
  2. Najwyższa pora. Dolina Warty. Polska
  3. Wino. Jeszce nie czas. Kolchida. Gruzja
  4. Make ballons, not war. Sopot. Polska
  5. Azerski pasterz. Kachetia. Gruzja.

Prace wydrukowane są techniką Giclee na wysokiej klasy papierze fotograficznym i oprawione w ramę. Wszystkie zdjęcia są wydrukowane w jedynym egzemplarzu czego świadectwem jest certyfikat będący jednocześnie umową z autorem. Prace mogą być kopiowane przez autora jedynie w formie druku cyfrowego z sygnaturą autora i informacją, że oryginał znajduje się w prywatnej kolekcji.