Wystawa fotografii i grafik Marty Kaliny Ogrodowczyk

02
Paź. 2015
Piątek

Zapraszamy serdecznie na wystawę fotografii i grafiki Pani Marty Kaliny Ogrodowczyk.

Opis wystawy:

Autorskie plakaty o łódzkiej tematyce oraz sielskie fotografie z konnym motywem można będzie oglądać w restauracji Pod 5 Aniołami w Łagiewnikach Nowych koło Łodzi. Ekspozycja będzie dostępna do końca października bieżącego roku w godzinach otwarcia lokalu.

Wystawa jest podzielona na dwie części – graficzną i fotograficzną. Prezentowane plakaty dotyczą miasta Łodzi. Grafiki w duchu lokalnego patriotyzmu powstały z miłości do miasta, fascynacji urbanistyką i jej społecznymi aspektami, które szczególnie zyskują na znaczeniu w dobie emigracji. Część fotograficzna – to zupełnie odmienne oblicze tego samego miasta. Mgliste, tęskne krajobrazy dają inne spojrzenie na rzeczywistość pokazując jej bardziej romantyczną stronę. Miasto i nie-miasto. W tych
samych granicach administracyjnych widzimy dwa kompletnie różne światy, które dają się kochać tak samo. Grafiki i zdjęcia są zaprojektowane i wykonane w Łodzi.

Opis mojej osoby:

maka’o – marta kalina ogrodowczyk
Architekt z wykształcenia, grafik z pasji. Entuzjastka projektowania i dobrego designu. Ukończyła Architekturę na Politechnice Łódzkiej oraz podyplomowo Projektowanie Graficzne na łódzkim ASP. Zainspirowana duchem i energią miasta, w projektowaniu ceni czystą formę i siłę przekazu, nie zapominając o jego humanistycznych i społecznych aspektach. Tworzy plakaty, grafiki, fotografie oraz elementy identyfikacji wizualnej. Żyje i projektuje w Łodzi, patrząc na swoje miasto z niesłabnącym optymizmem.

Link do strony: www.facebook.com/makao.grafika

Wstęp wolny