„Od Gershwina do Komedy”

19
Cze. 2015
Piątek

„Od Gershwina do Komedy” Koncert improwizacji fortepianowej na zadane tematy. Alexandra Kędra – fortepian

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert.

Dzięki uprzejmości Pani Alexandry Kędry, która wstawiła do naszej restauracji swój fortepian, będziemy zapraszać Państwa na wieczory przy tym instrumencie. Pierwszy koncert wykona sama właścicielka fortepianu.

Alexandra Kędra

Urodziła się w Łodzi. W tym mieście, „ziemi obiecanej”, otrzymała wszechstronne wykształcenie artystyczne. Jest absolwentką Liceum Muzycznego i Akademii Muzycznej w klasie fortepianu.

Tropem muzycznym, za którym Pani Alexandra Kędra podąża od lat, jest improwizacja fortepianowa.

Ta umiejętność pozwala jej na wielką dowolność interpretacyjną i szerokie spektrum poszukiwań twórczych. Jest zdobywczynią nagród w wielu konkursach pozamuzycznych, które wymagały łączenia wszechstronnych dziedzin sztuki.

Od lat taperuje do filmów, biorąc udział w ważnych wydarzeniach filmowych, w których kino nieme zajmuje szczególne miejsce. Brała udział w Festiwalach Dialogu Czterech Kultur, Festiwalach Kina Niemego, Kina Radzieckiego, Kina Ekspresjonizmu Niemieckiego, Festiwalu Filmów Żydowskich. Brała też udział w festiwalach Viva Flamenco i Festiwalu Carnavalia.

Bierze tez czynny udział w życiu muzycznym łódzkiej Akademii….jak i w wielu wydarzeniach artystycznych inspirowanych różnymi dziedzinami sztuki..wszystkie te działania sprawiają jej radość,ale najlepiej jednak czuje się w swobodnych improwizacjach na dowolne tematy muzyczne…

Zaczynamy o godz. 19.00

Wstęp na koncert jest wolny.