Koncert zespołu Zakaz Wyprzedzania

31
Maj 2014
Sobota

Restauracja „Pod 5 Aniołami” zaprasza na koncert legendy łódzkiej sceny muzycznej.

Zakaz Wyprzedzania rozpoczął działalność w roku 1992. Przez kilkanaście lat swojej działalności przebył długą drogę od amatorskiego grania studenckiego po ciekawy i niebanalny rock i pop-rock.

Znakiem rozpoznawczym Zakazu Wyprzedzania stały się żywiołowe koncerty, świetny kontakt z publicznością oraz wspaniałe teksty piosenek – bawiące a jednocześnie skłaniające do refleksji. Pomimo bardzo długiej, stylistycznej drogi jaką przebył zespół jego cechą charakterystyczną były i niezmiennie są wpadające w ucho a jednocześnie ciekawe melodie i aranżacje.

Skład Zakazu Wyprzedzania zmieniał się kilkakrotnie, czego efektem było ewoluowanie stylu i jakości muzyki. Muzycy, którzy w dużym stopniu różnią się gustami muzycznymi podczas tworzenia utworów, wspaniale uzupełniają się, co przekłada się na eklektryczność materiału, często ciężką do zdefiniowania i zaszufladkowania. Stąd często słyszane określenie stylu muzyki Zakazu: Zakazane Piosenki.

Obecny skład zespołu:
Adam „Heniek” Traciński, Robert Szkop, Łukasz Klimczak, Igor Marczak, Bartek Lewandowski, Piotr Frontczak

Po raz pierwszy weszli do studia w 2000 nagrywając Ep-kę, demo zawierającą 5 utworów.
Pod koniec 2006 r Zakaz Wyprzedzania został wybrany jako pierwszy zespół nowego wydawnictwa muzycznego „Pierwsza Płyta” akcji wydawniczej firmy Rossmann promującej młodych artystów. Efektem półtoramiesięcznej pracy studyjnej pod czujnym okiem producenta muzycznego Pawła Marciniaka (Varius Manx) i współpracy z wybitnym saksofonistą Michałem Kobojkiem jest album „Trzynasty Poziom”. Wydana w styczniu 2007 roku płyta okazała się znaczącym wydarzeniem w łódzkim środowisku muzycznym. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje w większości łódzkich dzienników, miesięcznikach kulturalnych, serwisach internetowych a także miesięczniku Teraz Rock. 2 z singli promujących płytę znalazło się na 1 miejscu Listy Przebojów Radia Łódź, a wszystkie 4 od daty premiery wiele tygodni utrzymywały się w pierwszej dwudziestce. Wydawnictwo było płytą tygodnia w kilku rozgłośniach radiowych w Polsce.
Utwór Chcę biec znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Międzyczas w reżyserii Anny Andrzejczak.

Start godz. 19.00

Wstęp wolny!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wcześniejszą rezerwację stolików!

Rezerwacji można dokonać pod nr tel. 422 364 888, 422 365 888